Bara för att det är en så underbart bra låt!
(som Pelle och jag lyssnar på medan fläskfilén gör sig klar i ugnen).
Mamma: lyssna på den här! (ni andra också!)
httpv://www.youtube.com/watch?v=IaEMqnZjZc8
Bara för att det är en så underbart bra låt!
(som Pelle och jag lyssnar på medan fläskfilén gör sig klar i ugnen).
Mamma: lyssna på den här! (ni andra också!)
httpv://www.youtube.com/watch?v=IaEMqnZjZc8
Igår och idag är typiskt sköna och bra dagar!
Sova ut tillsammans med maken och frukost i soffan framför TV: n.
Lite Stjarni-ridning med Erica och Tindra och sedan en lugn eftermiddag hemma. Vid 17 en middag i Hammarby Sjöstad med gänget och sedan inpå Globen igen.
A16 vad platserna idag och det var hoppning, shoppning och slappning på schemat. Hoppning inne på banan, shoppning i annexet (sadelgjord och läderputs inhandlat) och slappning på läktaren.
Så hela Jean Marc Imbert idag och det är imponerande vilken kontakt han har med hästen. Vingarna förstod jag dock inte helt meningen med.
Snacka om att ha röststyrd häst dock (hittade inget youtube-klipp på just den föreställningen som är i Globen nu, men kolla in lite av vad han gjort!).
Det slutade sent och Pelle var gullig nog att hämta oss och väl hemma sov jag gott och fort. På den nya kudden, som jag fortfarande gillar.
Mysfrukost igen och lite ridning och häng med vänner i stallet.
Usch, nu börjar jag låta som vilken fjortisblogg som helst.
Bäst jag slutar.
Det gör jag med en bild på Kelda (passade på här om dagen, då jag var på Fors i dagsljus):